obóz wspinaczki w wadi rum


Galeria

Program

1.dzieńprzelot z Polski do Jordanii. Przejazd do wioski Rum ( z krótką wizytą w Aqabie – wymiana pieniędzy, zakupy). Nocleg w kwaterze w wiosce.

2.dzień – autami 4WD jedziemy w głąb pustyni. Po krótkiej przerwie w obozowisku beduińskim przejeżdżamy do sektoru wspinaczkowego, gdzie rozpoczynamy wspinanie na drogach do 30m wys. Rejon ubezpieczony ringami, (możliwe wędki), możliwe 3-wyciągowe drogi trad. Pod wieczór wracamy do obozowiska beduińskiego gdzie spędzimy noc. W obozie: 2-os domki, koce, prysznic, tradycyjny posiłek beduiński, ognisko na wydmie.

3.dzień – Jeepy podwożą nas do masywu z najwyższym łukiem skalnym Wadi Rum. wejście/zejście (3 h) z elementami wspinaczki. Po lunchu, jedziemy do dzikiego i największego kanionu/doliny w rejonie gdzie rozłożymy swój własny obóz (namioty). Jeszcze tego samego popołudnia wspinaczka na drogach bezpośrednio nad obozem. Wieczorny posiłek przy ognisku gotujemy sami.

4.dzień – od rana wspinaczka sportowa/lub trad (rysy). Dla chętnych przeszkolenie w osadzaniu własnej asekuracji, podchodzeniu  na linie.  Po kilku godzinach wędrujemy w kierunku bocznego  kanionu, który – z elementami wspinaczki i zjazdem na linie – wyprowadzi nas prosto do czekającego auta. Wieczór (po 1h jazdy jeepami) spędzimy w luksusowym obozowisku (air con, gorący prysznic, stół szwedzki, shisha…).

5.dzień – Leniwa pobudka, późne śniadanie. Z obozu wychodzimy w kierunku wielkiej ściany Nassrani. W okolicy znajduje się wąskie wejście do kanionu, który wyprowadzi nas do sąsiedniej doliny. Zanim to nastąpi udajemy się w rejon znanej drogi wielowyciągowej The Beauty. Przed nami ciekawe wspinaczki 1-wyciągowe, wędka i praktyka wspinania na własnej asekuracji. Nocleg w wiosce Rum.

6.dzieńZjazdy na linach w głąb wielkiego masywu Khazali. Dużo zjazdów ;-). Zjeżdżamy do kanionu sławnego z bogatych rysunków i inskrypcji naskalnych sprzed tysięcy lat. Odwiedza go wielu turystów, ale tylko wspinacze prowadzeni przez przewodnika mogą zobaczyć go w całości tak jak my. Wieczorem przejazd do Petry. Nocleg w hotelu. Obiad w restauracji.

*Poranny transport w okolice masywu Khazali może odbyć się jeepem, lub opcjonalnie na wielbłądach (dopłata).

7.dzień –  Zwiedzanie Petry. Najciekawsze historie i miejsca. Nocleg w hotelu.

8.dzień – Przejazd do granicy i na lotnisko.

Powyższy program jest prowizorycznym szkicem prezentującym najważniejsze atrakcje wyjazdu i może ulec zmianie ze względu na pogodę, kondycję grupy i rezerwacje w okresie wyjazdu. W galerii slajdów powyżej znajdują się zdjęcia prezentujące wybrane etapy wyjazdu (klikaj strzałki lewa/prawa).