Tytuły i opisy


"Niemożliwe wyprawy"

Pokaz o ekstremalnej podroży „dookoła świata" i górskich eksploracjach. Pokonywanie własnych słabości i realizacja marzeń w bogatej wizualnie prezentacji pełnej muzyki i  filmów.

Historia o tym jak - wbrew zderzeniu z rzeczywistością - "niemożliwe" wyprawy nabierają kształtu. Przygody prosto z zasypanej śniegiem Alaski, przeprawy kajakiem morskim na Grenlandii, wspinaczka na drugą najwyższą ścianę górską Afryki, a także zmagania z tropikalną dżunglą w Malezji.

(nasz  główny pokaz, rozrywkowy i edukacyjny, czas: 1h-1.5h, sprzęt: 2 mikrofony, możliwość podłączenia (wizja i muzyka) laptopa na scenie)  

  "Łowcy światła"

Warsztaty fotograficzne i prezentacja multimedialna z fotografem i operatorem kamery, specjalistą od ekstremalnej fotografii górskiej.

Od pstrykania do fotografii, czyli jak odnaleźć warty uwagi kadr?  Jak fotografuje się alpinistów wisząc setki metrów nad ziemią? Jak fotografować Drogę Mleczną i sceny nocne?  Jak latać i filmować dronem? Jak dobrać i kupić kamerę? Jak zaprezentować swoje zdjęcia tak by widz nie zasnął ;-) Podczas prezentacji David Kaszlikowski odkryje tajniki powstawania swoich najbardziej znanych zdjęć...

c.d.n.

 

c.d. - "ŁOWCY ŚWIATŁA"

... Pojawią się kadry publikowane na okładkach największych światowych magazynów górskich (Rock+Ice, Alpinist, Vertical…), a także te dla polskiej edycji National Geographic Traveler, brytyjskiego The Guardian, niemieckiego  Der Spiegel etc.  Uczestnicy przyjrzą się pracy w ekstremalnych lokalizacjach  wysoko w  górach (Alaska, Grenlandia), pod wodą (Borneo) i zdjęciom z powietrza przy użyciu drona (pakistańskie Karakorum).

Struktura: 1)1,5 godziny- wprowadzenie i prezentacja autora. 2)Warsztaty w plenerze - wyjazdowe lub stacjonarne. 3)Prezentacja zdjęć uczestników i rozmowa o nich... Warsztaty organizujemy na zaproszenia festiwali i szkół. 

"Afryka z  wielkiej góry"

Jak wspiąć się na górską ścianę na krawędzi Sahary ? Jak przeżyć piaskową burzę podczas wspinaczki. Jak dostać się  do 1000-letniego grobowca w kraju Dogonów? Jak wyśledzić stado pustynnych słoni?  Bohaterowie: magiczne Mali, granitowy Madagaskar i wioska Berberów w samym środku Atlasu Wysokiego. Unikalne obrazy Afryki i spora dawka ciekawostek z punktu widzenia fotografa, eksplorera i alpinisty.

(1h, sprzęt: 2 mikrofony, możliwość podłączenia (wizja i muzyka) laptopa na scenie)

"Badjao - ginący świat podwodnych ludzi"

Wg legendy Badjao zamieszkujący morza między Borneo, Filipinami i Indonezją mieli skrzela zamiast płuc. Urodzeni nomadzi morza, przez wieki mieszkali na malutkich łodziach. Ich dzieci szybciej uczyły się pływać niż chodzić, a dorośli byli mistrzami „free –divingu”.  Jednak wkrótce dla Badjao nie będzie już miejsca na morzu. Pod naporem cywilizacji, ich odkryty dla turystów raj, znika.  Pokaz złożony z ujęć z nagradzanego filmu Elizy Kubarskiej „Badjao Duchy z Morza”, oraz zdjęć Davida Kaszlikowskiego  nagrodzonych w  prestiżowym konkursie fotograficznym Grand Press Photo.

[/slide]

"Tioman - na zapomnianej górze"

Opowieść o polskim "odkryciu" i eksploracji na jednej z największych granitowych ścian w Azji Płd-wsch. Choć od świata dzieli go zaledwie 1km gęstej dżungli, masyw Dragon Horns, do roku 2000 pozostawał niezdobyty, a przez kolejne 10 lat niemal zapomniany.  Od 2010 David Kaszlikowski i Eliza Kubarska wytyczają nowe drogi wspinaczkowe, wyszukują szlaki przez dżunglę zmieniając oblicze rejonu. Pokaz okraszony filmami i zdjęciami rzadkich gatunków roślin i zwierząt.

(1-1,5h, oryginalnie przygotowany dla VIMFF (Vancouver Int.Film Festival) w Kanadzie)

„To film or not to be” – adventure filmaking masterclass

Masterclass based on award winning documentaries by Eliza Kubarska (director , producer): „What happened on Pam Island” set in fjords of Greenland, „K2.Touching the Sky” set in Karakorum mountains in Pakistan and „Walking Under Water” filmed partly underwater in Sabah, Borneo.

Main topics: 1) project development 2) on location work/expedition filming/relations with protagonist 3) finances and film funding 4)your storyline vs. esthetics and means of expression. Masterclass illustrated with fragments of the films, ‘making of’ pictures and music. (2h plus O+A, masterclass  prepared originally for My Docs (Malaysian Documentary Fund).