CHARAKTER WYJAZDU

Głównym celem wyjazdu są góry i pustynia Wadi Rum, ale odwiedzimy także Petrę – skarb narodowy Jordanii.  Istotą wyjazdu jest połączenie wspinaczki skalnej (na drogach ubezpieczonych i z asekuracja tradycyjną) z elementami turystyki przygodowej (wędrówka przez spektakularne kaniony, łuki skalne, zjazdy na linach, biwak w górach). Odwiedzimy niższe, sportowe sektory do wspinaczki i ukryte kaniony niedostępne dla typowych turystów. Będziemy wspinać się, będzie gorąco, będziemy zmęczeni. Natomiast wieczorem relaksujemy się w obozowiskach Beduinów. Będą obozy surowe z zimnym prysznicem i luksusowe (klimatyzacja w namiocie, gorąca woda). Jedną noc spędzimy na dzikim biwaku pod gwiazdami. Dwie noce – już w Petrze – w wygodnym hotelu.

UMIEJĘTNOŚCI

Przydaje się umiejętność zjeżdżania na linie i asekuracji (co najmniej na wędkę). Dla osób które nie miały dotąd styczności z linami zapewniamy przeszkolenie na ściance lub pełny kurs wspinaczki skalnej. Należy podkreślić, że mimo stałego nadzoru instruktorów asekuracja czy zjazdy na linach wymagają skupienia i szczególnej odpowiedzialności.

 BEZPIECZEŃSTWO

(bezpieczeństwo w Jordanii) Jordania jest krajem stabilnym, bezpieczniejszym od wielu europejskich stolic. Nasz tour odbywa się z dala od granic Syrii czy Iraku, w południowo-zachodniej części kraju.

(bezpieczeństwo z nami) Jesteśmy licencjonowanymi (od 2004) instruktorami wspinaczki, aktywnymi alpinistami i eksploratorami. Jako jedni z nielicznych polskich wspinaczy wytyczamy nowe, często trudne drogi wspinaczkowe na wyprawach na wielu kontynentach. Podczas wypraw w Jordanii współpracujemy z lokalnymi przewodnikami beduińskimi.

Co spakować

Pełną listą pakowania dostaniesz po rezerwacji. Z rzeczy podstawowych powinieneś mieć: ciepłą kurtkę, śpiwór (komfort ok.0st.), wygodne buty. Do wspinu: uprząż wspinaczkowa, buty (nie za ciasne), przyrząd do asekuracji/zjazdów. Jeśli masz : ekspresy i linę.