Desert Camp

charakter wyjazdu

Naszym głównym celem są góry i pustynia Wadi Rum. Istotą wyjazdu jest połączenie elementów przygodowych (trekking, wielbłądy, zjazdy na linach, biwak w górach) z poznawaniem 2 największych atrakcji Jordanii (także Petra). Trasa prowadzi przez ukryte kaniony niedostępne dla typowych turystów. Będziemy wędrować przez piasek, będzie gorąco, będziemy zmęczeni. Natomiast wieczorem relaksujemy się w obozowiskach Beduinów. Będą obozy surowe z zimnym prysznicem (ale z łóżkiem) i luksusowe (klimatyzacja w namiocie, gorąca woda). Co najmniej jedną noc spędzimy na dzikim biwaku pod gwiazdami. Dwie noce w wygodnym hotelu.

Wyjazd możliwy dla aktywnych rodzin z dziećmi/młodzieżą.

Trudność

Średnia. Okazjonalnie wymagany dłuższy wysiłek. Eksponowane szlaki górskie (zabezpieczone liną przez przewodnika) Nie trzeba być wspinaczem.

Umiejętności i bezpieczeństwo

Przydaje się umiejętność zjeżdżania na linie, jednak zapraszamy także osoby nie mające dotąd styczności z linami (zapewniamy przeszkolenie licencjonowanego instruktora wspinaczki (nieodpłatne)). W wyprawie bez trudności biorą udział osoby nie mające styczności ze wspinaczką. Należy jednak podkreślić, że mimo stałego nadzoru dwóch instruktorów (dla grupy 7-8 os.) zjazdy na linach wymagają skupienia i szczególnej odpowiedzialności.

Co do bezpieczeństwa w Jordanii. Jordania jest krajem stabilnym, bezpieczniejszym od wielu europejskich stolic. Nasz tour odbywa się z dala od granic Syrii czy Iraku, w południowo-zachodniej części kraju.