Desert Camp

Charakter wyjazdu

Naszym głównym celem są góry i pustynia Wadi Rum. Istotą wyjazdu jest połączenie elementów przygodowych (trekking, wielbłądy, zjazdy na linach, biwak w górach) z poznawaniem 2 największych atrakcji Jordanii (także Petra). Trasa prowadzi przez ukryte kaniony niedostępne dla typowych turystów. Będziemy wędrować przez piasek, będzie gorąco, może też być zimno, będziemy zmęczeni. Nie jest to wyjazd “plażowy”;-) Natomiast wieczorem relaksujemy się w obozowiskach Beduinów. Będą obozy surowe z zimnym prysznicem (ale z łóżkiem) i luksusowe (klimatyzacja w namiocie, gorąca woda). Co najmniej jedną noc spędzimy na dzikim biwaku pod gwiazdami. Dwie noce w wygodnym hotelu.

Wyjazd możliwy dla aktywnych rodzin z dziećmi/młodzieżą.

Trudność

Średnia. Okazjonalnie wymagany dłuższy wysiłek. Eksponowane szlaki górskie.  Zazwyczaj zabezpieczone liną, ale także przepaściste przejścia łatwe technicznie – bez liny  (potrzebujący wspomagani przez przewodnika). Nie trzeba być wspinaczem.

Umiejętności i bezpieczeństwo

Przydaje się umiejętność zjeżdżania na linie, jednak zapraszamy także osoby nie mające dotąd styczności z linami (zapewniamy przeszkolenie licencjonowanego instruktora wspinaczki (nieodpłatne)). W wyprawie bez trudności biorą udział osoby nie mające styczności ze wspinaczką. Należy jednak podkreślić, że mimo stałego nadzoru dwóch instruktorów (dla grupy 7-8 os.) zjazdy na linach wymagają skupienia i szczególnej odpowiedzialności.

Co do bezpieczeństwa w Jordanii. Jordania jest krajem stabilnym, bezpieczniejszym od wielu europejskich stolic. Nasz tour odbywa się z dala od granic Syrii czy Iraku, w południowo-zachodniej części kraju.