rejs jachtem, wspinaczka, dzikie plaże


sardynia

Zapraszamy na wspinaczkowo-żeglarską przygodę na Sardynii. Płyniemy jachtem wzdłuż najciekawszego wybrzeża Sardynii. Śpimy we własnych kajutach(2os.), z możliwością biwaku w skalistych zatoczkach dzikiego szlaku Selvaggio Blu. Po okiem przewodnika wspinamy się m.in. na wyrastającą z morza iglicę Goloritze, odwiedzamy krainę granitowych tafoni Capo Testa i klejnot Korsyki – Bonifacio, port i dawna forteca. Nasz rejs odbywa się z dala od dużych skupisk ludzkich, a na miejsce można dotrzeć własnym autem.

Sardynię odwiedzaliśmy wielokrotnie, za każdym razem odkrywając nowe sektory do wspinaczki. Najbardziej przypadły nam do gustu rejony rozrzucone  na samym wybrzeżu: szmaragdowe wody Zatoki Orosei są jak europejskie Karaiby, a wyrzeźbione wiatrem granity Capo Testa wyglądają jak rzeźby w galerii sztuki.

Zaproszeni do współpracy przez legendarnego eksploratora Sardynii, Maurizio Oviglię, wykonaliśmy wiele zdjęć do lokalnych przewodników. Można, więc powiedzieć, że na wspinaniu na Sardynii znamy się całkiem nieźle. Tym razem jednak, naszym kapitanem na jachcie będzie nasz przyjaciel, licencjonowany sternik. Krzysiek zabierze nas na tygodniowy rejs do specjalnie wybranych najciekawszych zakątków płn-wsch. Sardynii.

Termin rejsu: 26 września do 3 października 2020. W przypadku większej ilości chętnych planujemy drugi termin.

Ilość osób max 7 (3 kabiny 2 os.) Na termin od 26 września mamy już tylko 4 miejsca.

Miejsce rozpoczęcia i zakończenia rejsu: Cannigione – północna Sardynia, blisko Olbii.

Dojazd: Najszybciej, ale też drożej to lot bezpośrednio do Olbii, na Sardynii. Dolatujących możemy odebrać autem. Najtaniej dostać się tam można z Polski samochodem (prom na Sardynię odchodzi z Livorno). Czas przejazdu autem z Polski ok. 16 godzin. Promy odpływają rano o 9.30 oraz o 21.30-22.00

Cena: 4590 zł/os Wliczone wszystkie koszty na jachcie, włącznie z jedzeniem jakie będziemy przygotowywać wspólnie. Wliczony także sprzęt wspinaczkowy (bez butów i uprzęży) i guiding. Nie wliczony dojazd na Sardynię, restauracje, napoje. Zaliczki – kto pierwszy ten jedzie;-)

Atrakcje w skrócie:

  • rejs i wprawki w żaglowaniu,
  • wspinaczka – na klify prosto z łodzi, i z plaż. Łatwe drogi.
  • DWS – deep water solo, w wersji lajtowej;-),
  • snorkelling i paddle-board (bierzemy),
  • dzikie plaże, ognisko i biwak w zatoczkach w okolicy Selvaggio Blu,
  • Bonifacio,
  • Iglica Goloritze,
  • Archipelag Maddalena i Capo Testa.
  • nasz rejs koncentruje się na najpiękniejszych miejscach na płn.-wsch. Sardynii, nie gonimy dookoła wyspy.

Z dala od COVIDA. Nasz program omija tłumy turystów. Odwiedzamy dzikie skaliste wybrzeże, turkusowe morze i puste plaże idealne do nurkowania. Woda w tym okresie jest jeszcze bardzo ciepła.

Program. Bardziej szczegółowy program rejsu wkrótce. Dla osób które przyjadą autem i będą chciały zostać na wyspie dłużej, mamy przewodniki i listę najciekawszych atrakcji.

fotosy: David Kaszlikowski, Eliza Kubarska, Agencja Czarterowa, Rudy Miller.