charakter wyjazdu, trudność, warunki


Tioman tour

DLA KOGO

Tour “przygodowy” wg naszej recepty do wyjazd dla pasjonatów egzotycznej przygody i gór, którzy chcieliby spędzić aktywny czas w tropikach.  Tioman, bardzo nietypowo łączy elementy górskiej przygody z plażą. Akcja w dżungli i w górach w Malezji wymaga odporności na wilgotny klimat i tolerancji wysiłku, jednak plaża i nasze bungalowy są niedaleko (1-2,5h wędrówki) .  (Dostępna również bardziej “hardcorowa” wersja wyjazdu – dla wspinaczy, z guidem.)

Możliwy wyjazd rodzinny. Ponieważ eskapady górskie odbywają się niedaleko od morza przewidujemy możliwość uczestnictwa osób, które nie będą zainteresowane trekkingiem lub biwakiem w dżungli. Osoby te będą mogły spędzać czas na plaży czy bungalowach i dołączać się do programu grupy “przygodowej” w dni gdy przewidujemy relaks lub zwiedzanie (przemieszczamy się na łodzi).

Trudność

Średnia. Dla sprawnych, którzy lubią się zmęczyć i zaraz potem zrelaksować 😉 Wyprawa z górskimi elementami w stylu „via-ferrata”. Nie trzeba się wspinać, jednak przewidujemy eksponowane szlaki i niewygodne przejścia w dżungli.  (Opcjonalnie: najciekawsze wspinaczki rejonu z guidem.)

pogoda

Temperatura: 25-30 stopni C. Nasz wyjazd odbywa się w tzw. “porze suchej”. W rejonie Dragon Horns zdarzają się krótkie, gwałtowne ulewy z chmur zatrzymywanych przez masyw (szczyt ma ponad 700m n.p.m), jednak wszystko wysycha bardzo szybko.


noclegi

Możliwe noclegi w 2 rodzajach bungalowów.  W ośrodku 4-gwiazdkowym i luksusowym. Idealna opcja rodzinna (za dopłatą)  Inna lokalizacja to rustykalne, proste bungalowy, usytuowane w bezpośredniej bliskości szlaku pod Dragon Horns. Obydwa ośrodki są usytuowane na plażach (mam na myśli niemal puste plaże z rafą koralową kilkanaście metrów od brzegu) . Ich wybór uzależniamy od Twoich preferencji.