marzec 2019 - wstępne informacje poniżej


Maroko – przez Atlas

Program w skrócie

Przygodowy tour w Maroku jest w przygotowaniu. Jeszcze precyzujemy szczegóły wyjazdu i liczymy koszty, ale pełen program i opis wyjazdu pojawi się wkrótce. Program na tę chwilę to:

  • Wejście na Jebel Toubkal, najwyższy szczyt Atlasu Wysokiego (4167 m n.p.m), z przewodnikiem. Z Marakeszu dostajemy się w góry jeepami. Podczas trekkingu mamy pod ręką muły, które niosą nasze bagaże. Pod wieczór przygotowane posiłki. Samo wejście na szczyt wymagać będzie użycia raków i dobrego obuwia.
  • Trek, wspinaczka i via ferrata w wąwozie TODRY. W towarzystwie licencjonowanego instruktora, który zadba o bezpieczeństwo i w razie potrzeby powiesi liny. Spektakularny kanion Todry strzeże wejścia w głąb Atlasu Wysokiego od południa.  Jego 300-metrowe ściany w najwęższym miejscu są oddalone o zaledwie 20 metrów. Bardziej na południe jest już tylko Sahara.  Wąwóz Todry został odkryty dla wspinaczy zaledwie kilkadziesiąt lat temu, a dziś jest to doskonale przygotowany rejon idealny do wspinaczki sportowej i wielowyciągowej.   Todra to “baza” naszego wyjazdu, tu spędzimy najwięcej dni.
  • W Todrze poruszamy się m.in na rowerach górskich.
  • Sahara – jedziemy na wielbłądach w kierunku pustynnego obozowiska gdzie spędzimy noc, zjemy berberyjski posiłek, wieczorem czeka nas też “koncert” w wykonaniu afrykańskich muzyków Gnawa. Świt będziemy oglądać z najwyższych okolicznych wydm.
  •  będziemy oglądać tradycyjne berberyjskie kasby sprzed dwustu lat.
  • Marakesz

termin

marzec 2019

co to za wyprawa

Przygodowa, nieco wspinaczkowa, uwrażliwiona na berberyjska kulturę, tradycyjne marokańskie jedzenie. Świetna dla fotografujących. Nie tylko dla wspinaczy.

Wkrótce więcej informacji. Powyżej galeria foto z naszych poprzednich wyjazdów.